ČP MTB v Brne – Ciriaková desiata

Na prvé preteky ČP MTB v Brne, ktoré sa konali v sobotu 2.4.2022 sme vyslali výpravu 2 junioriek a 4 kadetov. V silnej medzinárodnej konkurencii na technicky veľmi ťažkej trati sa nestratili a najmä juniorka Terézia Ciriaková dosiahla jej 10. miestom relatívne slušný výsledok. Kristína Tichá skončila na peknom 18. mieste avšak so stratou takmer 14 minút.
Kadeti mali veľmi ťažkú pozíciu, keď na štarte stáli vzadu a v tak početnom štartovnom poli bolo takmer nemožné dosť sa niekde na čelné pozície. Lukáš Panáček sa výborným výkonom posunul až do prvej päťdesiatky, ale zastavil ho defekt. Po výmene kolesa v depe v pretekoch pokračoval, ale na lepšie umiestnenie už nedosiahol. Tadeáš Cesnek napokon z našich kadetov skončil na najlepšej priečke a to na 75. mieste. Roman Vaľo obsadil 88. priečku, Lukáš Panáček bol 96. a Martin Hajdúch 98.