Ako sa prihlásiť

Ako sa prihlásiť? Ako začať bicyklovať?

Cyklistický spolok Žilina je zameraný na prácu s mládežou vo veku do cca 18 rokov. Nie sme cykloturistický oddiel, ale venujeme sa rýchlostnej cestnej alebo horskej cyklistike. Každý náš pretekár si postupne vyprofiluje svoju disciplínu, ktorej sa chce viac venovať: cestnú alebo horskú cyklistiku, príp. dráhovú cyklistiku.

Základná všeobecná príprava je potrebná pre všetky disciplíny. Starší pretekári trénujú každý deň, mladší pretekári 3-5 dni v týždni. Cez sezónu (koniec jari až začiatok jesene) trénujeme na bicykloch, a zúčastňujeme sa cyklistických pretekov. Cez zimu sa venujeme všeobecnej príprave. Beháme, chodíme na turistiku, posilňujeme, rozvíjame obratnosť a cvičíme v telocvični, hráme futbal, hokej, chodíme na bežkách, plávame, atď. Pozri si naše tréningové plány.

Chceš začať bicyklovať v našom Cyklistickom Spolku Žilina? Nie je problém! Mal by si spĺňať nasledujúce:

  1. Mal by si mať cca 10 – 18 rokov. Ideálny vek je medzi 11 – 14 rokov.
  2. Mal by si mať svoj bicykel. Je jedno či horský alebo cestný bicykel.
  3. Musíš mať chuť a odhodlanie sa venovať cyklistike.

Kontaktuj našich trénerov, ktorí ti upresnia kde a kedy prebiehajú naše tréningy, prípadne zodpovedajú na ďalšie otázky. Našim najmenším sa venuje trénerka Ivana Benčová, starším pretekárom pán Milan Novosad. Mládeži z Rajeckých Teplíc a okolia sa venuje pán Michal Vyšňa. Všetky kontakty nájdete tu (kontakty). Prípadne nás kontaktujte cez náš kontaktný formulár.

Cez sezónu sa obvykle stretávame pri našom servise a sklade: Spojená škola – Športové gymnázium, Rosinská cesta 4, 010 08 Žilina. Cez zimu je to rôzne, podľa toho čo a kde sa bude trénovať.