Ako sa prihlásiť

Ako sa prihlásiť? Ako začať bicyklovať?

Ak sa chcete prihlásiť – aktuálne od začiatku septembra môžete prísť od utorka do štvrtku na tréning  na adrese Rosinská cesta 4, (za športovou školou) kde od 15:30 začíname tréningy! Vopred je možné zavolať niektorému z trénerov a ohlásiť sa. Kontakty

Cyklistický spolok Žilina je zameraný na prácu s mládežou vo veku do cca 18 rokov. Nie sme cykloturistický oddiel, ale venujeme sa rýchlostnej cestnej alebo horskej cyklistike. Každý náš pretekár si postupne vyprofiluje svoju disciplínu, ktorej sa chce viac venovať: cestnú alebo horskú cyklistiku, príp. dráhovú cyklistiku a doplnkovo cyklokros.

Základná všeobecná príprava je potrebná pre všetky disciplíny. Starší pretekári trénujú každý deň, mladší pretekári 3-5 dni v týždni. Cez sezónu (koniec jari až začiatok jesene) trénujeme na bicykloch, a zúčastňujeme sa cyklistických pretekov. Cez zimu (október – február) sa venujeme najmä všeobecnej príprave. Beháme, chodíme na turistiku, posilňujeme, rozvíjame obratnosť a cvičíme v telocvični, hráme futbal, hokej, beháme na bežkách (klasika/skate), plávame, atď.

Chceš začať bicyklovať v našej CyS – Akadémii Petra Sagana? Nie je problém! Mal by si spĺňať nasledujúce:

  1. Mal by si mať cca 8 – 15 rokov. Ideálny vek je medzi 11 – 14 rokov.
  2. Mal by si mať na začiatok svoj bicykel. Je jedno či horský alebo cestný bicykel.
  3. Musíš mať chuť a odhodlanie sa venovať cyklistike.

Kontaktuj našich trénerov, ktorí ti upresnia kde a kedy prebiehajú naše tréningy, prípadne odpovedia na ďalšie otázky.  Mládeži z Rajeckých Teplíc a okolia sa venuje tréner Michal Vyšňa. Všetky kontakty nájdete tu (kontakty). Prípadne nás kontaktujte cez náš kontaktný formulár.

Obvykle sa na tréningy stretávame pri našom servise a sklade: Stredná športová škola, Rosinská cesta 4, 010 08 Žilina.