Víkend priniesol až päť víťazstiev

Počas uplynulého víkendu 24.-25.7.2021 sa konali dve zaujímavé podujatia slovenského pohára – MTB Eliminátor v Turčianských Tepliciach a cestné kritérium v Trnave. Pretekárky a pretekári CyS – Akadémie Petra Sagana si dokopy vybojovali 5 víťazstiev vo svojich kategóriách a k tomu pridali aj dve tretie miesta.

V sobotňajších pretekoch MTB Eliminátor zaznamenal víťazstvo len Tadeáš Cesnek v kategórii žiaci. Pekné tretie miesto vybojovala medzi ženami, ešte len juniorka Kristína Tichá. Terézia Ciriaková medzi dorastenkami skončila prekvapujúco pod pódiom a to na nešťastnom štvrtom mieste.

Omnoho viac sa nám darilo v nedeľu na cestnom kritériu v Trnave. Tu zvíťazil v kategórii MINI Matej Galovič. Medzi mladšími žiakmi ho nasledoval víťazstvom Miroslav Družkovský. Kategóriu žiačok ovládla Stanislava Sikelová a kadetky vyhrala Terézia Ciriaková. Ku tomu pridali naši starší žiaci tretie, štvrté aj piate miesto v poradí Dávid Hulala, Adam Hoferica a Tadeáš Cesnek.