Český pohár mládeže – Starý Jičín

Na cestných pretekoch ČP v Starom Jičíne v sobotu 11.6.2022 výkonmi potešili najmä naši najmladší, starší žiaci a junior Jakub Galovič.
Mladší žiak Jakub Záchenský opäť suverénne zvíťazil. Napodobniť ho dokázala aj naša mladšia žiačka Alexandra Galovičová keď rovnako vyhrala svoju kategóriu. Jej sestra Emma Galovičová medzi staršími žiačkami tesne prehrala špurt o 3. miesto. V špurte veľkej prvej skupiny u starších žiakov sa dobre zorientoval Dávid Hulala a obsadil pekné 3. miesto. V prvej skupine špurtoval aj Miroslav  Družkovský a to tiež na solídnom na 16. mieste.
Junior Jakub Galovič sa aj napriek nepríjemnému vetru v pohode udržal v popredí a v závere tesne prehral špurt o 5. miesto. Od dvojice našich kadetov sme toho veľa nečakali, mohli len prekvapiť. To sa ale bohužiaľ nestalo a ich strata na najlepších bola veľmi veľká. Kadetka Stanka Sielová po zdravotných problémoch síce tvrdo bojovala o návrat do popredných skupín, ale tiež na najlepšie nestačila a obsadila 18. miesto.

Väčšinu našich pretekárov po náročnom ČP na ceste v nedeľu ešte čakalo ďalšie kolo Slovenského pohára MTB v Žarnovici.