Majstrovstvá Slovenska v MTB XCO, Košice

Majstrovstvá SR v klasickom MTB cross-country sa uskutočnili od piatku do soboty (22.-23.7.2022)  v Košiciach. Preteky sa išli na nových tratiach v časti Bankov, kde je vybudovaných viacero pekných trailov s náročnými úsekmi. Titul tu získala naša juniorka Terka Ciriaková a náš mladší žiak Jakub Záchenský. Obaja majstrovské preteky odjazdili celkom suverénne. Popri nich na bronz dosiahli Kristína Tichá a Matej Galovič. Tretí skončil Niko Galovič v kategórii mini.

Majsterka SR Terézia Ciriaková a bronzová Kristína Tichá

Bronzovú medailu zavesili na krk aj nášmu staršiemu žiakovi Lukášovi Gardianovi, ktorý takmer celé preteky odjazdil na prvom resp. druhom mieste, ale v závere nestačil a v špurte prehral boj aj o striebro. Ešte horšie dopadol kadet Lukáš Panáček. Ten tiež jazdil celkom v pohode na peknom 2. mieste, ale po defekte v poslednom kole sa prepadol na 6. priečku. Viac do špice sa tak dostal Tadeáš Cesnek, ktorý sa prepracoval na konečné 4. miesto.